HAKKIMIZDA

2015 yılında Ahmetoğulları Organizasyon ve Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Ortakları Emirhan TURAL ve Yılmaz PARLAK tarafından Parlak Profesyonel Halı Yıkama  Sakarya ilimizin Adapazarı ilçesinde kurulmuş olup Adapazarı, Erenler ve Serdivan ilçelerine hizmet vermektedir. İşletmemiz halı yıkama faaliyet alanında kullanılan son  teknoloji  makine ve ekipmanlarla %100 memnuniyet,  %100 hijyen garantisi altında çalışmaktadır. Parlak Profesyonel Halı Yıkama olarak ilkemiz siz değerli müşterilerimize sektörümüzde alabilecekleri en yüksek standartlarda hizmeti verebilmek adına gerekli  eğitim, çalışma ve yatırımlar yaparak halı yıkama sektöründeki hizmet anlayışının ve kalitenin çıtasını mümkün olduğunca yukarılara taşımaktır.

TESİSİMİZİN İŞ AKIŞ ŞEKLİ;

Sipariş ve Teslim Alma; Bizi Aradığınızda; İsim soy isim, Cep telefonu numaranız ve açık adresinizi Negropos Halı Yıkama yazılımına kaydeder ve hangi servis saatinde halılarınızın alınmasını istediğinizi sorarız. Belirlenen saatte servis gelir ve halılarınızı sayılarak teslim alır. Sizlere teslimatla ilgili bilgi sms’ i gelir bu sms aynı zamanda halılarınızın sigorta poliçesidir, halılarınız Türkiye’nin önde gelen sigorta firmaları tarafından teslim aldığımız andan itibaren teslimata kadar geçen süre içerisinde sigorta kapsamında olup halılarınızın başına gelebilecek herhangi bir olumsuz durumda yenisi ile değiştirilmektedir. Firmamız sizi gereğinden fazla telefonda meşgul etmemek, daha kolay siparişinizi alabilmek, sizi kolayca bilgilendirmek için Negropos Halı Yıkama Otomasyonu kullanır ve sizinle sms yolu ile irtibat kurar. Negropos Yazılım Sayesinde dilerseniz Web sitemiz üzerinden online sipariş oluştura bilirsiniz.

Çırpma Makinesi; Halılarınız teslim alınıp tesisimize getirildikten sonra ilk olarak cinsine, boyutuna ve lekelerine göre ayrılır sonrasında belirli bir sıraya göre Dostlar makina tarafından geliştirilen çırpma makinesinden geçirilerek toz ve kaba kirinden arındırılır. Bu işlem halılarınızın kaba kirlerini sırtından döverek çıkartır ve vakumlayarak ortamdan uzaklaştırır. halınızın daha uzun ömürlü ve hijyenik temizlenmesini sağlar.  Bu işlem uygulanmazsa bu tozlar yıkama esnasında halınızın dibine çöker, halılarınız evinize serildikten sonra üzerinde yürüdükçe dipteki kirler yukarı çıkmaya ve kokuya sebep olur. Çırpma makinesi kullanılmadan yapılan temizlik yüzeyseldir hijyenik değildir.

Tam Otomatik Yıkama Makinesi; Kaba kirlerinden arındırılan halılar yıkama işlemine alınarak başka halılarla karıştırılmadan ilaçlı su ve bekletme havuzu gibi hijyenik olmayan işlemlere sokulmadan her bir halı ayrı ayrı olacak şekilde yıkanır. Dostlar Makine tarafından geliştirilip üretilen Ana yıkama makinemiz 14 adet farklı fırça ile halınızın altını ve üstünü yapısına ve iplik türüne göre otomatik olarak ayarlanan  deterjan, fırça ve baskı uygulayarak yıkar. Yıkama makinemiz tam otomatik olup gereksiz ve halınıza zarar verecek deterjan kullanmadan derinlemesine ve üstün temizlik sağlar. Halılarınızda ERA111 serisi halı yıkama şampuanları, parfümleri ve leke çıkarıcıları hariç hiç bir ürün çamaşır suyu vb. maddeler kullanılmaz. ERA111 Sabuncuoğlu Kimya’nın dünya çapındaki en iyi halı yıkama ürünüdür. Ana yıkama makinemizin 14 fırçalı derinlemesine temizlik ve hijyen sağlaması sebebi ile tesisimizde bekletme havuzu, deterjan  havuzu(kirlerin yumuşaması için 1 gün suda bekletildiği havuzlar)gibi herkesin halısının bir arada suda ve deterjanda bekletildiği sağlıksız koşullar kesinlikle kullanılmamaktadır.

Santrifüj sıkma ve durulama makinesi; Halılarınız yıkama işleminden geçirildikten sonra bekletilmeden 1300dvr/dk da çalışan makinemizde suyundan %98 oranında arındırılır. Bu işlem sayesinde bol su ile durulanan halılarınız durulama suyundan arındırılır. Sonrasında hiç bekletilmeden askılara asılan halılarınız kurutma odasına alınmak için bekleme alanına alınır bu alan kapalı alan olup hiçbir şekilde halılarınız yoğun güneş ışığı, toz, egzoz dumanı gibi etkilere maruz kalmaz. Gerçekleşen bu aşamalarda halılar bekletilmediği için üst üste konulmaz, başka halılarla iç içe ve nemli bir şekilde beklemez koku yapmaz.

Halı Nem Alma ve Kurutma Odası; Halılarınız askılarla birlikte kurutma odasına alınır. Bu oda içerisinde Edmancooling tarafından tasarlanan ve imal edilen nemli havayı içinden geçirip nemi dışarı atarak içeri tekrar kuru hava veren bir makine barındırır. Bu makine halılarınızı 11-12 saat içerisinde tamamen kurutur. Bu işlem esnasında tamamen izole kapalı bir alanda kuru hava kullanılarak nem alındığı için halılarınız aşırı ısı, toz, duman, bakteri, güneş ışığı gibi etkenlere maruz kalmadan tekrar bakteri üremesine izin vermeden kısa bir sürede kurutma sağlar ve halılarınızda askı izlerinin oluşmasını engeller.

Tüy Tarama ve Toplama makinesi; Kurutma odasından çıkan halılarınız askılardan toplanır. Sonrasında halılarınızın son kontrollerinin yapıldığı Dostlar makine imalatı olan Hav alma makinemizden geçirilir. Bu makine halılarınızın tüylerini fırçalarla tarayarak üzerine yıkama esnasında yapışan ölü tüyleri toplar ve vakumlayarak çeker. Bu makinemizi devasa bir elektrikli süpürge olarak düşüne bilirsiniz. Aynı zamanda Üzerinde bulunan özel ışıklandırma sayesinde personellerimiz tarafından leke ve parlaklık kontrolü yapılır, eğer halınızda leke kaldı ise veya yeterince parlaklık yok ise halınız tekrar yıkama alınır. Kalite kontrolden geçen halınız eğer servise hazır ise paketlenip bekleme rafına alınır. Gerekli müdahaleler yapıldığı halde lekesi çıkarılamayan halılarınızın üzerine uyarı etiketi yapıştırılır. Bilindiği üzere lekelerde halının cinsine ve lekenin cinsine göre bazı durumlarda %100 başarı söz konusu değildir. Firmamız leke çıkarmada sadece ERA111 serisi ürünler kullanmakta olup halınıza veya sağlığınıza zarar verecek çamaşır suyu vb. ağır kimyasalları kesinlikle kullanmamaktadır.

Servis; Paketlenen halılarınız servis edilmek üzere araca yüklenmeden kullandığımız Negropos Yazılımı sayesinde otomatik olarak size sms gönderir. Eğer siz Halılarınız teslim almak istemiyorsanız arayıp başka bir gün için teslimat randevusu oluştura bilirsiniz. Aksi bir talebiniz bulunmadığı taktirde halılarınız araca yüklenir ve adres sırasına göre gün içerisinde teslim edilir. Servisimiz tamamen ücretsiz olup hizmet bölgelerimiz içerisinde hiçbir servis ücreti talep edilmez.

Teslimat; kararlaştırılan teslimat saatinde servis ekibimiz gelir halılarınız teslim eder. Halılarınız %100 memnuniyet garantisinde olup beğenmezseniz  kesinlikle hiçbir ücret talep edilmez.

Halı Yıkama ile ilgili bilmeniz gerekenler.Gözat